Güncel Haberler

Bakan Yerlikaya duyurdu! 81 ilde ‘Çengel-5’ operasyonu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Çengel-5” operasyonunun 81 ilde gerçekleştirildiğini söyledi. Operasyonda 220 kişi yargılanırken, 187 ton kaçak/sahte etil alkol ve etil alkol ele geçirildi.

Bakan Yerlikaya’nın açıklamalarından satırbaşları:

“Alkollü içkilerde kaçak/sahte ticaretin önlenmesi amacıyla 81 ilde eş zamanlı yürütülen “ÇENGEL-5” operasyonlarında 220 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı. 187 ton kaçak/sahte alkol ve etil alkol ele geçirildi. 35 milyon TL önlendi.

Vatandaşlarımızın güvenliği ve sağlığı açısından alkol kaçakçılarına ve sahte alkol üretenlere yönelik operasyonlarımız artarak devam edecektir.

Emniyet Genel Müdürlüğümüz Başkanlığımız koordinasyonunda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele; İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlükleri, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nın katılımıyla yasa dışı faaliyetlerin sona erdirilmesi amacıyla bir çalışma başlatıldı. 81 ilde vatandaşlarımızın can güvenliğini ve sağlığını tehdit ettiklerini, aynı zamanda ülkemize büyük bir mali kayıp yaşattıklarını söyledi. “Çengel-5” operasyonları düzenlendi.

Operasyonlarda; 15.000 litre etil alkol, 188.000 litre kaçak/sahte alkollü içki, 6.100 şişe kaçak/sahte alkollü içki, 1.300 boş şişe ve 7.700 fermuar, 2.100 çeşit alkol ve 8.700 etiket ele geçirildi. 12 kaçak alkollü içecek fabrikasının ihbar edildiği bildirildi.

Operasyona Gelir İdaresi Başkanlığı’nın il birimleri de katıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede 35 milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildi.

Operasyonu gerçekleştiren polis memurlarımızı ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin.

Kaçakçıların ve sahtecilikle uğraşanların peşindeyiz. “Onlara tolerans göstermeyeceğiz”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Cumhurbaşkanının başdanışmanı İmamoğlu'na sert açıklamalarCumhurbaşkanının başdanışmanı İmamoğlu’na sert açıklamalar
12 şehidin ölümüyle sonuçlanan hain saldırıların ardından ABD'nin tepkisini ateşleyen hamle!12 şehidin ölümüyle sonuçlanan hain saldırıların ardından ABD’nin tepkisini ateşleyen hamle!
Korkunç kaza!  Her şey annesinin ev sahibiyle ilişkisi olduğunu söylemesinden sonra oldu.Korkunç kaza! Her şey annesinin ev sahibiyle ilişkisi olduğunu söylemesinden sonra oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu