Güncel Haberler

Boston Dynamics, yeni nesil Atlas’ı tanıttı! – Son Dakika Bilim Teknoloji Haberleri

Boston Dynamics, 2013 yılında Google tarafından satın alınana kadar uzun yıllar farklı sektörlerde çalıştı. Ancak Google'ın ardından Boston Dynamics insansı robotlara yöneldi ve internet dünyasının en bilinen robotlarından biri olan Atlas'ı geliştirdi. Atlas, 11 yıl önce birçok robotun yapamadığı şeyleri yapmayı başarsa da şirket yakın zamanda eski nesil Atlas'ı emekliye ayırdı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir başka açıklamaya göre Atlas'ın yeni versiyonu tanıtıldı. Yeni nesil Elektrik Atlası çok daha modern bir robotik tasarıma sahip ve daha yetenekli.

Yeni nesil Atlas'ın tanıtım videosu:

Atlas hidrolik temelli bir altyapıya sahipti ve günümüz teknolojilerinin çok gerisindeydi. Bunun farkına varan BD ekibi, yeni nesil teknolojileri içeren Atlas versiyonunu tanıttı. Dışarıdan bakıldığında daha esnek ve daha kompakt bir tasarıma sahip olan yeni nesil Atlas'ın en büyük avantajı elektrikli olması.

ATLAS İNSAN ROBOTUNUN İLK VERSİYONU KULLANIMDAN KALDIRILDI

Şirketin en gelişmiş ve en çok konuşulan insan robotu Atlas, iki gün önce yapılan açıklamaya göre kullanımdan kaldırıldı.

Boston Dynamics, 2013-2017 yılları arasında Google çatısı altında, daha sonra SoftBank çatısı altında ve 2020 yılından bu yana da Hyundai çatısı altında faaliyet göstermektedir.

Atlas, güç, çeviklik, denge gibi konulardaki üstünlüğü ve başarısıyla tanınıyordu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu