Güncel Haberler

Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, Yüksek Seçim Kurulu Ankara İl ve Merkez İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı – GÜNDEM

Özarslan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın katılımıyla Keçiören Belediyesi'nde düzenlenen coşkulu devir teslim töreninde resmi mührü alarak görevine başladı.

BİNLERCE VATANDAŞ KATILDI

Teslimat töreni duygusunu yaşamak isteyen binlerce vatandaş Keçiören Belediyesi önünde toplandı. Mansur Yavaş ve Mesut Özarslan'ı şarkılar, türküler ve halaylarla karşılayan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla mutluluklarını gösterdi.

DR. MESUT ÖZARSLAN: İLK İŞİMİZ 'TC' YAZISINI GİYMEK

Keçiören halkına seslenen Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, konuşmasına teşekkür ederek başladı. İlk işlerinin Keçiören Belediyesi tabelasının önüne TC harfini eklemek olduğunu belirten Özarslan, “İlk işimiz ne olmalı?” “İlk işimiz Keçiören Belediyesi'nin önüne Türkiye Cumhuriyeti tabelasını yazdırmaktır” dedi.

“ÖZARSLAN PARTİDEN DEĞİL HALK PARTİSİNDENDİR”

31 Mart yerel seçimlerinde 22 yıllık saltanatın yıkıldığını söyleyen Özaslan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Millet olarak 31 Mart'ta büyük bir demokrasi sınavından geçtik. İrademizle sandık başına gittik, vatandaş olarak görevimizi yerine getirdik ve irademizi dile getirdik. Büyük demokratik olgunluk ve milli irade sonucu yapılan oylamayla Keçiören Belediye Başkanı seçildik. 22 yıllık saltanatlarına güvenerek yeniden kazanacaklarını iddia ettiler. Bu kişiler, devletin varlık sebebinin millete hizmet olduğunu unutarak, kendi kararlarını millete empoze ettiklerini sanmışlardır. Ama nafile… Millet, özellikle aziz Türk milleti gereğini yapacaktır. Biz bunu her zaman söyledik ve destekledik. Gece gündüz bile demedin. Bu kardeşinize büyük bir kararlılıkla sahip çıktınız. Elhamdülillah, gerektiğinde evinizi, çocuklarınızı ihmal ettiniz. Akrabalarınıza, dostlarınıza, tanıdıklarınıza bize oy vermelerini önerdiniz. “Mesut Özarslan bir siyasi partiden değil, millet partisinden bir insandır” dediniz. Türkiye'mizin birliği, Türk milletinin birliği için çalıştık. Sarı saçlı, mavi gözlü Atatürk'ümüzün bize emanet ettiği vatan için çalışacağız. Bu daha iyi!”

“BAY'I ÖRNEK ALABİLİRİZ. MANSUR YAVAŞ”

Mansur Yavaş belediyeciliği örnek alarak toplumun her kesimine hizmet edeceklerini belirten Özaslan, Keçiören halkına şu ifadelerle söz verdi:

“Ağabeylerim, ablalarım belediye meclis üyeleri, sizlere söz verdiğimiz gibi arkadaşlarımla uyum içinde Keçiörenimize hizmet edeceğiz. Çalışırken ve hizmet ederken örnek alacağımız kişi, sizin onayınız ve lütfunuzla ikinci dönem Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş Bey olacaktır. Cumhurbaşkanımız Mansur, bu beş yılda halkının gönlüne girdi, akıllarında yer etti. Ne adına? Yoksullar adına, yoksullar adına, grup adına, yaşlılar adına, emekliler adına, yalnızlar adına, engelliler adına… Onlar benim canlarım, o söz konusu. Biri bağırırsa yardımlarına koşuyordu. Allah nasip ederse aynı hizmetleri aynı sloganla sunacağız. Ne diyoruz? Allah aşkına, kamuya hizmet eden belediye…”

“DENETLENMEYİ TALEP ETMİYORUZ” SAI MAHKEME MÜFETTİŞ ODASI HAZIR!”

Keçiören belediyesini borç tuzağından kurtaracaklarını ve belediyeden şeffaf bir yaklaşım uygulayacaklarını belirten Özarslan, şöyle konuştu:

“Keçiören'i ve Keçiören halkını ailemizin bir ferdi olarak göreceğiz. Keçiören belediyesini artık borçtan kurtardık. Allah izin verirse galip geleceğiz. Ve bunu halkımıza hizmet edecek bir bütçeye dönüştüreceğiz. Şeffaftır, harcamalarımızı birlikte göreceğiz. Açık çağrıları birlikte inceleyip takip edeceğiz. Kimsenin ne yoksulun, ne yoksulun, ne de sizin haklarını çalmasına izin vermeyeceğiz. Yolsuzluk yapmayacağız. Kim haram yerse onu buradan kovacağım. Hiç kimse haram bir şey yapamaz. Bunun hepinize sözünü veriyorum. Sizi muayene ettirmekten çekinmeyeceğiz. Buradan arayalım. Bakın burada Sayıştay'ın ofisi yok. Ama biz geldiğimizde sen de geleceksin. Biliyoruz. Ama bundan mutlu olacağız. Haydi, düğün odanızı ayırttık. Ve sonra, geçmişte dedikleri gibi, “kulağa benziyor ama işe yarıyor”. Böyle bir dünya yok. Biz de Mansur Yavaş gibi çok çalışacağız ve kimsenin hırsızlık yapmasına izin vermeyeceğiz.”

“BAYİLERİMİN YANINDA KALDIM”

Kalaba ilçe meydanında panayır alanı kurulmasını engelleyerek Keçiören'in vergi mükellefi esnafını koruduklarını iddia eden Özarsalan, şunları söyledi: “Esnaflarımızı ziyaret ettik. Ona söz verdik. Üç gündür burada bir fuar düzenlemeye çalışıyorlar. Ben tüccarlarıma, özellikle de giyim ve konfeksiyon tüccarlarına bir söz verdim. Üç beş kişinin menfaati için seni bırakacağım.

Seni ezmeyeceğim. Ve bugün bu fuarı iptal ettim. “Ben esnafımın yanında oldum” dedi.

MANSUR YAVAŞ: TC'Yİ OLMASI GEREKEN YERE YERLEŞTİRELİM

ABB Başkanı Mansur Yavaş da Keçiören halkına seslendi. Keçiören Belediyesi hizmet binasına asılan “Keçiören Belediyesi” tabelasının önüne Türkiye Cumhuriyeti (TC) tabelasının eklenmesiyle ilgili konuşan Yavaş, 2019 yerel seçimlerini kazandıktan sonra bir gazetecinin kendisine sorduğu soruyu hatırlattı. : “2019 yılında ilk kez seçildiğimde bir gazeteci bana bir soru sordu. “TC sinyalini kurdunuz mu?” dedi. 'Olması gereken yere koyacağız' dedik. “Şimdi onu olması gereken yere koyduk” dedi.

“GERÇEK ORTAKLIĞIN NE OLDUĞUNU BİZİMLE DENEYİMLEDİNİZ”

Yavaş, sözün değil icraatın belediyeler olduğunu söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti:

“Keçiören'e tatil erken geldi… Çok şükür Ankara'ya da Türkiye'ye de erken geldi. Öncelikle hepinizi tebrik ediyorum. Gerçek belediyeciliğin ne olduğunu 5 yılda bizimle yaşadınız. Seçim döneminde de icatlarımızı anlattık. Önce 'stokları yok' dediler, sonra icatlarımızı kopyalayıp 'fazlasını vereceğiz' dediler. Ama ritüel iştir, kişinin sözlerinin hiçbir önemi yoktur. Görevdeyken hiçbir şey yapmadın, bundan sonra yapacağım diyorsun. “Seçim sürecine kimse inanmadı”

“KARDEŞİM MESUT ÖZARSLAN CESARETLİYDİ”

Yavaş, Keçiören Belediye Başkan adayını belirlemek için anket yaptığını ve Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan'ın kararlı ve sadık olduğunu söyledi. Yavaş'ın açıklaması şöyle:

“Eylül-ekim ayları arasında Keçiören'de bir anket yaptırdım. Oyların yüzde 50'si verilecek gibi görünüyordu. Ben de “Seçimi kazanacağına inanan ve bana güvenen bir aday arıyorum” dedim. Pek çok insan ilk başta buna gerçekten inanmadı. Ama sonra kardeşim Mesut Özarslan'ın cesareti vardı. “Keçiören’deki seçimi kazanacağım” dedi. Bu bir inanç meselesiydi. Her toplantıda söyledim. “Keçiören'i kazanacağız.” Birçok belediyeyi fethedeceğiz ama Keçiören'in anlamı başka. Hani futbolda transfer yapınca… Sonra 'pastanın üstüne çilek' diyorlar. Ben de “Ankara'da birçok belediye alacağız ama pastanın üzerindeki çilek Keçiören olacak” dedim. Allah'a şükür bu günlerde bunu bize gösterdi.”

“Rekor kırarak kazandık”

Ankara'da kazandığını ve Türkiye rekoru kırdığını iddia eden Yavaş, şöyle konuştu: “5 yıl önce kimseyi yalnız bırakmadan çalışmaya başladığımızda ve 5 yıl sonra halkın karşısına çıktığımızda hep böyle bir kalabalık görürdük ve icatlarımızı anlatırdık. Bu şu anlama geliyor: Belediyemiz kabul edildi. Böylece Mansur Yavaş belediye yönetiminin doğru bir iş yaptığı ortaya çıktı ve Ankara'da Türkiye rekoru ile kazandık. “Türkiye rekorunu kıran Ankara halkına ve Ankara halkına sonsuza kadar minnettar olacağım. Yaptığımızı onaylayan Ankara'nın.'' dedi.

ŞEFFAFLIK MESAJI VERDİ

Yavaş, hem ABB hem de Keçiören belediyesinde şeffaflık sağlanacağını ve kamu parasının boş projelere harcanmayacağını söyledi. Keçiören'in Çankaya ile yarışacağını sözlerine ekledi.

Gülşah Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Deniz Atalar ve Aylin Nazlıaka, Ankara Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Semra Dinçer, Aliye Timisi Ersever, Deniz Demir, Tekin Bingöl, Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, Keçiören İlçe Başkanı Berk Kılıç, Ankara Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Ayfer Ayaz ve Ankara Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Tolga Turgut katıldı.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu